The Independence:Bangladesh-Islamists-destroy-Durga-Maa-Idols-Islamists-Fundamentalist-Attack-Hindu

 ଏହି ଫଟୋ ଗୁଡିକ ଦେଖନ୍ତୁ। କିଭଳି ଭାବେ  ମା ଦୂର୍ଗାଙ୍କ ମୂର୍ତିକୁ ଭଙ୍ଗା ଯାଇଛି । ଆଗକୁ ଶାରଦୀୟ ଦୂର୍ଗା ପୁଜା ଆସୁଛି । ତେଣୁ ପୂଜା ପାଇଁ  ମା ଦୁର୍ଗାଙ୍କ ପ୍ରତି ମୂର୍ତି  ତିଆରି କରା ଯାଉଥିଲା । ସେହି ମୂର୍ତିକୁ  ଭାବେ ଭାଙ୍ଗି ଦିଆ ଯାଇଛି ।

ଏହି ଘଟଣାଟି ହେଉଛି ବଙ୍ଗଳାଦେଶର କୁଶ୍‌ତିଆ ସହରର। ବଙ୍ଗଳାଦେଶ  ହିନ୍ଦୁ ୟୁନିଟି କାଉନସିଲ ପକ୍ଷରୁ ଟ୍ୱିଟ କରି  ମା ଦୁର୍ଗାଙ୍କର ମୂର୍ତି ଭଙ୍ଗା ଫଟୋ ଜାରୀ କରିବା ସହ ଏ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦିଆ ଯାଇଛି ।  

ବଙ୍ଗଳାଦେଶ  ହିନ୍ଦୁ ୟୁନିଟି କାଉନସିଲ ପକ୍ଷରୁ ପୁଣି କୁହା ଯାଇଛି ଯେ ବଙ୍ଗଳାଦେଶରେ ଏପରି ଘଟଣା କିଛି ନୁଆ ନୁହୋଁ ପ୍ରତି ବର୍ଷ ଦୁର୍ଗା ପୂଜା ବେଳେ ଦୁର୍ଗା ପୂଜା ମଣ୍ଡପର ମୂର୍ତିକୁ ଇସଲାମୀ ଶକ୍ତି ମାନେ ଭାଙ୍ଗିଥାନ୍ତି ।

 କୁଶିତା ଜିଲ୍ଲା  ସାର୍ବଜନୀନ ଦୁର୍ଗା ପୂଜା କମିଟିର ସଭାପତି ଅନୂପ କୁମାର ନନ୍ଦୀ କହିଛନ୍ତି  ଯେ ଐକ୍ୟ ଯୁବ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରତି ବର୍ଷ ଦୂର୍ଗା ପୂଜା ପାଳନ କରା ଯାଇଥାଏ ଓ ଏଥି ପାଇଁ ମୂର୍ତି ନିର୍ମାଣ କରା ଯାଇଥାଏ ।

ଗତକାଲି ରାତିରେ କାରିଗର ମ।ନେ କାମ ସାରି ଫେରି  ଯାଇଥିଲେ । ଆଜି ସକାଳେ କାରିଗର ଓ ପୂଜା କମିଟିର ଲୋକ ମାନେ  ଆସି ଦେଖିବାରୁ  ମୂର୍ତିକୁ ଭାଙ୍ଗି ଦିଆ ଯାଇଛି ।  ସେଠାରେ ଥିବା କୌଣସି ମୂର୍ତିକୁ ଛଡା ଯାଇ ନାହିଁ, ସମସ୍ତ ମୂର୍ତିକୁ ଭାଙ୍ଗି ଦିଆ ଯାଇଛି ।

ଏହା ପରେ ପୂଜା କମିଟିର ଲୋକ  ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ହିନ୍ଦୁ ମାନେ କୁଶ୍‌ତିଆ  ମଡେଲ ପୋଲିସ  ଷ୍ଟେସନକୁ ଯାଇ  ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ୍ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଥାନାର  ଇନଚାର୍ଡ ଅଫିସର ସବିରୁଲ ଇସଲାମ  ଓ ତାଙ୍କର ଟିମ ଘଟଣା ସ୍ଥଳକୁ ଆସି ଜାଂଚ କାମ ଆରମ୍ଭ କରିବା ସହ ଦୋଷୀ ମାନଙ୍କୁ ଧରା ଯିବ ବୋଲି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଗତ ବର୍ଷ ଅକ୍ଟୋବ ୨୦ ତାରିଖ ଦିନ ମଧ୍ୟ  ବଙ୍ଗଳାଦେଶର ଫରିଦପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ  ମୁସଲମାନ ମାନଙ୍କର ଏକ ସମୂହ ହିନ୍ଦୁ ମନ୍ଦିର ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ସହ ଅନେକ ଦୁର୍ଗା ମଣ୍ଡପରେ ପଶି ମୂର୍ତି ଗୁଡିକୁ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ କରି ଦେଇଥିଲେ । ଏହି ମାମଲାରେ ପୋଲିସ ମୋହମ୍ମଦ ଶେଖ  ଓ ମୋହମ୍ମଦ ରାଜୁକୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା

ସେହିପରି ୨୦୧୯ ମସିହା ଅକ୍ଟୋବର ୧୯ ତାରିଖରେ ମଧ୍ୟ ଠିକ  ଏପରି ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା ।  ଯେତେବେଳେ ମୁସଲମାନ ମାନଙ୍କ ସମୁହ ଚିତଲମାଡି ଅଂଚଳରେ ଦୂର୍ଗା ପୂଜା ମଣ୍ଡପରେ ପଶି ମା ଦୁର୍ଗାଙ୍କ ମୂର୍ତି ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ ।

ଯଦି ଗତ କିଛି ତଳର ଘଟଣା ଉପରେ ଦୃଷ୍ଟି ପକାଇବା ତା ହେଲେ ଦେଖିବା  ଯେ ଗତ ମାସକ ତଳେ ଖୁଲନା ଜିଲ୍ଲାର ଶିଆଲି ଓ ଗୋବାରା ଗାଁରେ ଥିବା ମନ୍ଦିରରେ ବିଗ୍ରହ ଗୁଡିକୁ   ମୁସଲମାନ ମାନଙ୍କ ଏକ ସମୂହ ଆସି  ଧ୍ୱସ୍ତ କରି ଦେଇଥିଲେ ।  ପୋଲିସ ଏହି ମାମଲାରେ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରି ନ ଥିଲା ।

୨୦୧୨ରୁ ୨୦୧୩ ମସିହୋରେ ହାତଜଡି, ବଶିଖାଲି, ସାତଖିଡା, ଚିରିରବନ୍ଦର, ରାମୁ, ସାଥିଆ ଓ ବରିସାଲରେ ସଂଖ୍ୟା ଲଘୁ ହିନ୍ଦୁ ମାନଙ୍କ ଉପରେ ଅନ୍ୟୁନ ୨୦ ଥର ଆକ୍ରମଣ ହୋଇ ସେମାନଙ୍କର ଘର- ଦୋକାନ ବଜାର ଜଳାଇ ଦିଆ ଯାଇଥିଲା ।

୨୦୧୬ ମସିହାରେ ନସିରନଗରରେ ଏକ ଫେସବୁକ ପୋଷ୍ଟକୁ ୧୯ଟି ମନ୍ଦିରରେ କଟ୍ଟରପନ୍ଥୀ ମୁସଲମାନ ମାନେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିଥିଲେ ।

୨୦୧୭ ମସିହାରେ ରଙ୍ଗପୁର ଠାରେ ମଧ୍ୟ କଟ୍ଟରପନ୍ଥୀ ମୁସଲମାନ ମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସଂଖ୍ୟାଲଘୁ ହିନ୍ଦୁ ମାନଙ୍କର ଘରକୁ ଜାଳି ଦିଆ ଯାଇଥିଲା

ସେହିପରି ଗତ ବର୍ଷ ନଭେମ୍ବର ମାସରେ କମିଲା ଜିଲ୍ଲାର ମୁରାଦ ନଗର ଠାରେ ହିନ୍ଦୁ ପରିବାରର ଘର ଗୁଡିକୁ ଜଳାଇ ଦିଆ ଯାଇଥିଲା ।

ବଙ୍ଗଳାଦେଶରେ ହିନ୍ଦୁ ମାନଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା ବଢୁଥିବା ବେଳେ ବୈଶ୍ୱିକ ସ୍ତରରେ ମାନବିକ ଅଧିକାରର ଠିକାଦାର ମାନେ ଏହାକୁ ନେଇ ସମ୍ପୂର୍ଣ ନୀରବତା ଅବଲମ୍ବନ କରୁଛନ୍ତି । ଆତଙ୍କବାଦୀ, ରୋହିଙ୍ଗିଆ ଆଦିଙ୍କର ମାନବିକ ଅଧିକାର କଥା କହୁଥିବା ଲୋକ ମାନଙ୍କ ପାଟିରୁ କଥା ବାହାରୁ ନାହିଁ ।

ଇସଲାମୀ ଦେଶ ମାନଙ୍କରେ ହିନ୍ଦୁ ମାନଙ୍କର ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥିତି କିପରି ରହିଛି ତାହା ବଙ୍ଗଳାଦେଶର ଘଟଣା ସ୍ପଷ୍ଟ କରୁଛି ।

Author Image

The Independence

RELATED NEWS

Recent Posts

The Independence:Chhattisgarh-Bastar-Illegal-Conversion-Fighter-Mahesh-Kashyap

ଛତିଶଗଡ ବସ୍ତରରେ ଧର୍ମାନ୍ତିକରଣ ବିରୋଧରେ ଲଢୁଛନ୍ତି ମହେଶ କାଶ୍ୟପ, ଶୁଣନ୍ତୁ ଆଦିବାସୀ ସଂସ୍କୃତିକୁ ନଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଆସୁଥିବା ବିଦେଶୀ ଶକ୍ତିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ତାଙ୍କର ସଂଘର୍ଷର କାହାଣୀ

The Independence:Anti-Hindu-Hindu-Phobic-Web-Series-Advertisements-Films

ହିନ୍ଦୁ ବିଶ୍ୱାସ ଓ ହିନ୍ଦୁ ଭାବନାକୁ ଅପମାନ ଓ ଆଘାତ ଦେବାରେ ବଡ ଭୂମିକାରେ ଫିଲ୍ମ, ଧାରାବାହିକ ଓ ଓବ ସିରିଜ

The Independence:Major-Somnath-Sharma-Balidan-Story

ମେଜର ସୋମନାଥ ଶର୍ମାଙ୍କ ବଳିଦାନର କାହାଣୀ,ହେଡକ୍ବାଟରର ପରାମର୍ଶ ସତ୍ୱେ ପଛକୁ ହଟି ନ ଥିଲେ ସୋମନାଥ ପଛକୁ ହଟିଥିଲେ ଶତ୍ରୁ ସୈନ୍ୟ ଶ୍ରୀନଗର ଯାଏ ସହଜରେ ପହଂଚି ଯାଇଥାନ୍ତା

The Independence:China-to-lose-crores-of-Rupees

ଦୀପାବଳୀରେ ଡ୍ରାଗନକୁ ଲାଗିବ ବଡ ଝଟକା, ଚୀନ ବିରୁଦ୍ଧରେ ବ୍ୟବସାୟୀ ସଂଗଠନର ବଡ ନିଷ୍ପତି, ଚୀନର ରପ୍ତାନୀକୁ ହେବ 50 ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କାର କ୍ଷତି

The Independence:Fire-Crackers-Haram-in-Islam

ଆମେ ବାଣ ବିକିବୁ କିନ୍ତୁ ବାଣ ଫୁଟାଇବା ନାହିଁ କାରଣ ଏହା ଇସଲାମରେ ହାରାମ

The Independence:cm-yogi-adityanath-called-it-akhilesh-yadav-jinnah-remark-shameful

ଉଛୁଳିଲା ଅଖିଳେଶ ଯାଦବଙ୍କ ଜିନ୍ନା ପ୍ରେମ,ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥଙ୍କ ଅଖିଲେଶଙ୍କ ଉପରେ କଡା ଆକ୍ରମଣ , କହିଲେ ଏହା ହେଉଛି ତାଲିବାନୀ ମାନସିକତା

The Independence:Captain-Dibya-Shankar-Mishra-Mamita-Meher-Murder-Case-Link

ଦିବ୍ୟଶଙ୍କରଙ୍କ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ନାଲିଆଖି, ଯଦି ମାନହାନି ହୋଇଛି ତାହେଲେ ମମିତାଙ୍କ ପରିବାର, କଲେଜର ଛାତ୍ର, ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର, ପ୍ରଦିପ୍ତ ନାୟକ, ଭକ୍ତ ଦାସ, ନରସିଂହଙ୍କ ବିରୋଧରେ କରିବେ ପାରିବେକି ମାନହାନି ମୋକଦ୍ଦମା?

The Independence:No-memorial-of-Sardar-patel-in-Delhi

ଦିଲ୍ଲୀରେ ସର୍ଦାର ବଲ୍ଲଭ ଭାଇ ପଟେଲଙ୍କ ନା କୌଣସି ଘର ଅଛି, ନା ତାଙ୍କ ନାମରେ କୌଣସି ସ୍ମାରକ ତିଆରି ହୋଇଛି, ଜାଣନ୍ତୁ କାହିଁକି ...

The Independence:Digvijay-Singh-attacks-Kejriwal-and-Prashant-Kishore

ଦିଗବିଜୟ ସିଂହଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟରେ ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋର, କେଜରିୱାଲ ଓ ଅନ୍ୟ ନେତା,ମୋଦିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ବାସ୍ତବିକତା ଓ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଅପରିପକ୍ୱତାକୁ ନେଇ ଆଇନା ଦେଖାଇଥିବାରୁ ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋରଙ୍କ ଉପରେ ଦିଗବିଜୟଙ୍କ ଆକ୍ରମଣ

The Independence:madrasas-mosques-on-india-nepal-border-increased-4-times-in-20-years-intelligence-agencies-alert

ଭାରତ- ନେପାଳ ସୀମାରେ ଗତ 20 ବର୍ଷରେ ମସଜିଦ- ମଦ୍ରାସାର ସଂଖ୍ୟା 4 ଗୁଣ ବଢିଲା, ଉପସାଗରୀୟ ଦେଶରୁ ଫଣ୍ଡିଂ ଆଶଙ୍କା, ଗୁଇନ୍ଦା ଏଜେନ୍ସି ଗୁଡିକ ଆଲର୍ଟରେ

The Independence:jaunpur-police-arrested-naseem-resident-of-machhalishahar-in-case-of-anti-india-speech

ମୋହମ୍ମଦ ନସିମ ପ୍ରଥମେ ଭାରତକୁ ଦେଲା ଗାଳି, ଯୋଗୀଙ୍କ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିବା ପରେ କହିଲା – ‘ମୁଁ ଭାରତର ଲୁଣ ଖାଉଛି, ମୋତେ କ୍ଷମା କରି ଦିଅ ’ ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

The Independence:Mamita-Meher-Murder-Political-Links-Accused-Govinda-Sahu

ପାଓାର କରିଡରରୁ ନେଇ କଳାହାଣ୍ଡିରେ ଚର୍ଚ୍ଚା: କ୍ୟାପଟେନଙ୍କୁ କାଢିଲେ ଖୋଲିଦେବେ ସମସ୍ତଙ୍କ ମଉଜର ଗୁମର

The Independence:afghanistan-helpless-mother-sells-newborn-for-rs-37000-to-feed-her-other-children

ଆଫଗାନୀ ମହିଳା ଖାଦ୍ୟ ପାଇଁ ନବଜାତ ବାଳିକାକୁ 37 ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି କଲେ, ତାଲିବାନ ଶାସନରେ 2.28 ଲୋକ ପୁଷ୍ଟିହୀନତାର ଶୀକାର

The Independence:uttar-pradesh-police-pro-pakistan-slogans-t20-world-cup

ପାକିସ୍ତାନର ବିଜୟ ପରେ ଭାରତ ବିରୋଧୀ ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଇଥିବା ସାତ ଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କଲା ଯୋଗୀଙ୍କ ପୋଲିସ

The Independence:kashmir-students-celebrate-india-loss-pakistan-booke

ପାକିସ୍ତାନର ବିଜୟ ପରେ ନାଚୁଥିବା କାଶ୍ନୀରୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଏଫଆଇଆର, ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ବନ୍ଧା ହେବେ

The Independence:Pro-Pakiistani-ladies-teacher-loses-job

ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରେମୀ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ ନଫିସା ହରାଇଲେ ଚାକିରୀ, ସ୍କୁଲ କର୍ତୃପକ୍ଷ ନେଲେ କାର୍ଯାନୁଷ୍ଠାନ, ରାଜସ୍ଥାନର ଉଦୟପୁରର ଘଟଣା

The Independence:madhya-pradesh-home-minister-narottam-mishra-raised-the-question-on-naming-the-ashram

ୱେବ ସିରିଜ ଶୁଟିଂକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶ ସରକାରଙ୍କ ବଡ ଘୋଷଣା, ରାଜ୍ୟରେ ହୋଇ ପାରିବ ନାହିଁ ୱେବ ସିରିଜ ନାମରେ ହିନ୍ଦୁ ସଂସ୍କୃତି ବିରୋଧୀ କଂଟେଂଟର ଶୁଟିଂ,ସ୍କ୍ରିପ୍ଟ ଦେଖି ସାରିବା ପରେ ହିଁ ଶୁଟିଂ ପାଇଁ ମିଳିବ ଅନୁମତି

The Independence:lady-who-opened-the-first-ever-non-halal-restaurant-in-kerala-assaulted

କେରଳରେ ପ୍ରଥମ ଅଣ ହଲାଲ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ଖୋଲିଥିବା ମହିଳାଙ୍କ ଉପରେ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ

The Independence:lpunjab-kashmiri-students-thrashed-for-cheering-for-pakistan-uttar-pradesh-bihar

ପାକିସ୍ତାନର ବିଜୟରେ ଖୁସି ମନାଉଥିଲେ କାଶ୍ମୀରୀ ଛାତ୍ର, ୟୁପି –ବିହାରର ଛାତ୍ର ମାନେ ଛେଚିଲେ, ଘଟଣାଟି ପଂଜାବର

The Independence:Odisha-Leader-of-Opposition-Pradipta-Naik-Fights-for-Mamita-Mehera

ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିସ୍ତ୍ରାଧୀନ ଥାଇବି ମମିତା ମେହେରଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା ପ୍ରଦିପ୍ତ ନାୟକ

The Independence:Pakistani-Ministers-statement

ଶୁଣନ୍ତୁ ପାକିସ୍ତାନର ମନ୍ତ୍ରୀ କିପରି କହୁଛନ୍ତି – “ଭାରତ ବିରୁଦ୍ଧରେ ବିଜୟ ଇସଲାମର ବିଜୟ, ଭାରତୀୟ ମୁସଲମାନ ମାନେ ମଧ୍ୟ ଖୁସି ”

The Independence:Fire-cracker-used-after-defeat-of-India

ଦେଖନ୍ତୁ ପାକିସ୍ତାନର ବିଜୟ ପରେ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀ ସମେତ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ କିପରି ଫୁଟିଲା ବାଣ,ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା

The Independence:hat-is-harm-in-firecrackers-on-diwali-virender-sehwag-after-cracker-burst-on-pakistan-victory-t20-world-cup-india

ପାକିସ୍ତାନର ବିଜୟ ପରେ ଭାରତରେ ବାଣ... , ସେହୱାଗ ପଚାରିଲେ ତେବେ ଦୀପାବଳୀରେ ବାଣ ଫୁଟାଇଲେ ଅସୁବିଧା କଣ, ଦୋହରା ଆଭିମୁଖ୍ୟ କାହିଁକି ?

The Independence:Bangladesh-Posters-in-Hyderabad-Muslim-Youths

ବଙ୍ଗଳାଦେଶରେ ହିନ୍ଦୁମାନଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣକୁ ନେଇ ଭାରତ ଚିନ୍ତିତ ଥିବା ବେଳେ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଲାଗିଲା ବଙ୍ଗଳାଦେଶ ୟୁଥ କ୍ଲବର ପୋଷ୍ଟର

The Independence:Pakistani-PM-Imran-khan-goes-to-Saudi-for-loan

ଏବେ ଭିକ୍ଷା ଥାଳ ଥରି ସାଉଦୀ ଆରବର ଶରଣକୁ ଗଲା ପାକିସ୍ତାନ, ତୁର୍କୀ ଠାରୁ ଅର୍ଥ ମିଳିବାର ସମ୍ଭାବନା ନ ଥିବାରୁ ତାକୁ ଛାଡିଲା