The Independence:Government-Officials-Converting-Hindus-to-Christianity

 ସରକାରୀ ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ହେଉଛି ଧର୍ମାନ୍ତିକରଣ। ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀ (Mahatma Gandhi) ଠିକ୍ ଭାବରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ "ଭାରତୀୟ ଖ୍ରୀଷ୍ଟିଆନମାନେ ଚାଉଳ ଖ୍ରୀଷ୍ଟିଆନ" (Indian Christians Are Rice Christians)ଧର୍ମ ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ଖ୍ରୀଷ୍ଟିଆନମାନଙ୍କର ଉତ୍ପତ୍ତି ହିନ୍ଦୁ ଅଟେ।

1913 ମସିହାରେ ଆସାମର (Assam) ରାଜ୍ୟପାଳ ରବର୍ଟ ରିଡ, କ୍ରାଉନ୍ କଲୋନୀ ନାମକ ଏକ ପ୍ରଣାଳୀ ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ କଲେ, ଅର୍ଥାତ୍ ଏହି ଚର୍ଚ୍ଚ ଏକ ରାଜନତିକ ଶକ୍ତି ଭାବରେ ବ୍ୟବହୃତ ହେବ | ଏକ ଅତି ଲୋକପ୍ରିୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର "ଗମ୍ଭୀର ପୁରୁଷ" ରେ ଏକ ଦୃଶ୍ୟ ଅଛି ଯେଉଁଠାରେ ଆଦୀ ନାମକ ଏକ ଶିଶୁକୁ ତାଙ୍କ ପିତାମାତା ଏକ ମିଶନାରୀ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନାମ ଲେଖାଇବା ପାଇଁ ନେଇଥାନ୍ତି, ଯେଉଁଠାରେ ମିଶନାରୀ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ କୁହନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଆଦିଙ୍କ ପରିବାର ପ୍ରଭୁ ଯୀଶୁଙ୍କ ପ୍ରେମକୁ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତି, ସେମାନେ ଖ୍ରୀଷ୍ଟିଆନ ଧର୍ମ ଗ୍ରହଣ କରିବେ। ତାପରେ ପରିବାର ପାଇଁ ଖ୍ରୀଷ୍ଟିଆନ ବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ବୃତ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ |

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କିଛି ବିଶେଷ ମାମଲା ଯାହାକି ଖ୍ରୀଷ୍ଟିଆନ ମିଶନାରୀମାନଙ୍କର (Christian Missionary) ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ବିଷୟରେ ଆମକୁ ସହଜରେ କହିବ, ସେମାନେ କିପରି ଆମ ଟଙ୍କା ସହିତ ପରଦା ପଛରୁ ଆମକୁ ବୋକା ବନେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଦେଶରେ ସବୁକିଛି ଲୁଣ୍ଠନ କରିଛନ୍ତି, ଏବଂ ଆମେ ସବୁକିଛି ଭୁଲିଯାଇଛୁ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ନିଜର କରିଛୁ |

କେସ୍ ନମ୍ବର 1

ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ମର୍ଚାଣ୍ଟସ୍ ଚାମ୍ବରର ସଦସ୍ୟ ଗୁଲ୍ କ୍ରିପାଲିନି (Gul Kripalani) | ସେ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ମର୍ଚାଣ୍ଟସ୍ ଚାମ୍ବର, ଇଣ୍ଡୋ କାନାଡିଆନ୍ ଚାମ୍ବର ଅଫ୍ ବିଜିନେସ୍, ସାମୁଦ୍ରିକ ଖାଦ୍ୟ ରପ୍ତାନିକାରୀ ଆସୋସିଏସନ୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ତଥା ରୋଟାରୀ କ୍ଲବ୍ ଅଫ୍ ମୁମ୍ବାଇର ସଭାପତି ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି। ଗୁଲ କ୍ରିପାଲିନିଙ୍କ ଝିଅ ପ୍ରିୟଙ୍କା କ୍ରିପାଲିନି, ହାବିଟାଟ୍ ଫର୍ ହ୍ୟୁମାନିଟିର (Habitat for Humanity India) ସଦସ୍ୟ, ଏକ ଧାର୍ମିକ ଭିତ୍ତିକ ସଂଗଠନ ଯାହା କେବଳ ଖ୍ରୀଷ୍ଟିଆନମାନଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ। ଗୁଲ୍ କ୍ରିପାଲିନି ନିଜେ ବେନି ହିନ୍, ଯିଏ ଖ୍ରୀଷ୍ଟିଆନ ଧର୍ମ (Religious Conversion)ଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ ବିଦେଶରେ ଜଣାଶୁଣା ମିଶନାରୀ ତାଙ୍କୁ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବରେ ଭାରତରେ ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର କରାଉଛନ୍ତି | ବେନି ହିନ୍ ସର୍ବସାଧାରଣରେ ଭାରତରେ ଖ୍ରୀଷ୍ଟିଆନ ମିଶନାରୀମାନଙ୍କ ମିଶନକୁ ଅନୁସରଣ କରିବା, ଯୀଶୁଙ୍କ ପଥ ଅନୁସରଣ କରିବା ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ।

କେସ୍ ନମ୍ବର 2

ଡିପି ହେକିପ, (DP Haokip) ଆଇଆରଏସ, ମୁଖ୍ୟ ଆୟକର ଆୟୋଗ, ବାଙ୍ଗାଲୋର। ସେ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପ୍ରାୟ ନିୟମିତ ଖ୍ରୀଷ୍ଟିଆନ ପ୍ରାର୍ଥନା ସଭା କରିଆସୁଥିଲେ, ପଦବୀକୁ ଅପବ୍ୟବହାର କରି 2008-2009 ମସିହାରେ ସେ ବାଙ୍ଗାଲୋରରେ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କୁ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରିଥିଲେ, ଯେଉଁଠାରେ ସେ ତତ୍କାଳୀନ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକଙ୍କୁ ଧର୍ମାନ୍ତୀକରଣ ହେବାକୁ କହିଥିଲେ। ଏକ ବାଇବଲ ଦେଲେ, କିନ୍ତୁ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ (Rahul Dravid) କୌଣସୀ ପ୍ରକାରେ ସେଠାରୁ ବାହାରିଗଲେ । ଏପରିକି ସେ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଦତ୍ତ ପରିଚୟ ପତ୍ର ସହିତ ଖ୍ରୀଷ୍ଟିଆନ ପ୍ରାର୍ଥନା ସଭାରେ ଯୋଗ ଦେଉଥିଲେ। ସେ ତାଙ୍କ କ୍ଷମତାର ଅପବ୍ୟବହାର କରିଛନ୍ତି, ସେ ଏବେ ମଧ୍ୟ ସେବାରେ ଅଛନ୍ତି, ସରକାର ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ୍ | କଳ୍ପନା କରନ୍ତୁ ସରକାରଙ୍କ ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀମାନେ ବିଦେଶୀ ଧର୍ମକୁ ଅନଭିଜ୍ଞ ଭାବରେ ପ୍ରଚାର କରୁଛନ୍ତି।

କେସ୍ ନମ୍ବର 3

ରାନିନ୍ ସେନ୍, ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରଦୂତ (ଯୁକ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରର ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରଦୂତ) | ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ ରହିଛି ଯେ ସେ ଆମେରିକାରେ ଥିବାବେଳେ ବ୍ୟାକଡୋର୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଭାରତରେ ମର୍ମନ୍ ଚର୍ଚ୍ଚର (Mormon Church) ପ୍ରବେଶ କରାଇଥିଲେ। ମର୍ମନ୍ ଚର୍ଚ୍ଚ ବର୍ତ୍ତମାନ ରୁଷିଆ ଏବଂ ସ୍ୱିଜରଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ନିଷିଦ୍ଧ ତାଲିକାରେ ରହିଛି।

କେସ୍ ନମ୍ବର 4

ସି ଉମାଶଙ୍କର, ଆଇଏଏସ୍ ଅଧିକାରୀ ତାମିଲନାଡୁ କ୍ୟାଡର ସେ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଦଲିତ ହିନ୍ଦୁମାନଙ୍କର ଧର୍ମାନ୍ତିକରଣ ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ । 2015 ରେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ (Prime Minister Office) ଏକ ନୋଟିସ ପଠାଯାଇଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ସେ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ ନାହିଁ, ବିଶେଷ କରି ଯେଉଁଠାରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଧର୍ମ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଭଳି ଅନୈତିକ କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଆସୁଛି।

କେସ୍ ନମ୍ବର 5

ଲକଡାଉନ୍ ସମୟରେ ଜନ୍ ଦୟାଲ୍ (John Dayal) ଏବଂ ଖ୍ରୀଷ୍ଟିଆନ ମିଶନାରୀମାନେ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନା ସମୟରେ ସେମାନେ 50,000 ଗାଁରେ ପ୍ରବେଶ କରି 100,000 ହିନ୍ଦୁଙ୍କୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛନ୍ତି।

Author Image

The Independence

RELATED NEWS

0 Comments

leave a comment




Recent Posts

The Independence:Chhattisgarh-Raipur-municipality-Ganesh-Idols-in-garbage-truck-for-visarjan

ରାୟପୁରରେ ବର୍ଜ୍ୟବସ୍ତୁ ବାହନରେ ବୁହା ହେଲେ ଗଣେଶ, ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ଅସନ୍ତୋଷ

The Independence:Situation-of-Afghanistan-After-Taliban-capture-Drinking-Water-one-litre-three-thousands

ତାଲିବାନ ଅଧିକାରର ମାସକ ପରେ କଣ ରହିଛି ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ସ୍ଥିତି ? ପାଣି ବୋତଲର ଦାମ ହେଲାଣି ତିନି ହଜାର ଟଙ୍କା, ଶାଗ ମାଛ ଦରରେ ଘର ଜିନିଷ ବିକୁଛନ୍ତି ଆଫଗାନୀ

The Independence:

ଯେଉଁ ଜାତି ନିଜ ଇତିହାସ ଓ ପରମ୍ପରାକୁ ଭୁଲି ଯାଏ, ସେହି ଜାତି ନିଜର ଭୂଗୋଳକୁ ରକ୍ଷା କରି ପାରି ନ ଥାଏ – ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ

The Independence:Mob-Lynching-Deadly-attack-on-Dalit-Hindu-Youth-by-Minority-Violent-Mobs-in-Rajsthan

ରାଜସ୍ଥାନରେ ଦଳିତ ଯୁବକଙ୍କୁ ବିଶେଷ ସଂପ୍ରଦାୟ ଲୋକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ମବ ଲିଂଚି, ତିନି ଦିନ ପରେ ଶେଷରେ ଆଖି ବୁଜିଲା ଯୋଗେଶ

The Independence:Bangladesh-Islamists-destroy-Durga-Maa-Idols-Islamists-Fundamentalist-Attack-Hindu

ବଙ୍ଗଳାଦେଶରେ ପୁଣି ଥରେ ଇସଲାମୀ ଶକ୍ତିଙ୍କ ଆକ୍ରମଣ, ଦୂର୍ଗାପୁଜା ପାଇଁ ନିର୍ମାଣାଧୀନ ମା ଦୁର୍ଗାଙ୍କ ମୂର୍ତିକୁ ଭାଙ୍ଗିଲେ, ଭୟର ବାତାବରଣରେ ବଙ୍ଗଳାଦେଶୀ ହିନ୍ଦୁ

The Independence:Idols-constructed-for-Durga-Puja-vandalized-in-Bangladesh-Every-year-happening

Idols of Maa Durga constructed for Durga Puja vandalized in Bangladesh, every year repeats

The Independence:

ଘର ଭିତରେ ଚୀନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜିନ ପିଙ୍ଗ, ୬୦୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ କରି ନାହାନ୍ତି କୌଣସି ଯାତ୍ରା, କାରଣ କଣ ?

The Independence:Yogi-Adityanath-Cow-Slaughter-Cow-Protections

ଯୋଗୀ ସରକାରରେ ଗୋହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କୁ କ୍ଷମା ନାହିଁ, ୧୭ ହଜାରରୁ ଉର୍ଧ ଗୋହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କୁ ପଠାଗଲାଣି ଜେଲ, ଗୋଚାଳାଣକାରୀ ଥରହର

The Independence:Time-will-come-when-Article-370-35A-will-be-reinstated-Jammu-Kashmir-Mehbooba-Mufti

ପୁଣି ମେହବୁବା ମୁଫତି ଦେଖିଲେ ଦିବାସ୍ୱପ୍ନ, ଭବିଷ୍ୟତରେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ କାଶ୍ମୀରରେ ଲାଗୁହେବ ଅନୁଚ୍ଛେଦ ୩୭୦

The Independence:Rohingya-Jihadi-network-in-Assam-arrest-of-Indian-handlers-of-Rohingya-Case-transferred-to-NIA

ଦେଶରେ ରୋହିଙ୍ଗିଆ ନେଟବର୍କ ତିଆରି ପାଇଁ ବଡ ଷଡଯନ୍ତ୍ର, ରୋହିଙ୍ଗିଆଙ୍କ ପାଇଁ କାମ କରୁଥିବା ଲୋକ ଆସାମରେ ଗିରଫ ପରେ ବଡ ଖୁଲାସା, ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଭାର ଏନଆଇଏକୁ ଦିଆଗଲା

The Independence:Wasif-Jaffer-Stands-for-Pakistan-Cricket-Team-criticizes-England-Cricket-Board

ପୁଣି ବିବାଦ ଘେରରେ ଓଡିଶା କ୍ରିକେଟ ଟିମର କୋଚ ବାସିମ ଜାଫର, ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡର ସମର୍ଥନରେ ଦେଲେ ବକ୍ତବ୍ୟ, ଇଂଲଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡକୁ ସମାଲୋଚନା

The Independence:Narcotics-Jihad-Odisha-Brown-Sugar

ଓଡିଶାରେ ହେଉଛି କି ନାକ୍ରୋଟିକସ ଜିହାଦ?

The Independence:Rashtra-Sevika-Samiti-Durga-Bahini

ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସ୍ୱୟଂ ସେବକ ସଙ୍ଘର ହିନ୍ଦୁତ୍ୱ ବିଚାରରେ ଅନୁପ୍ରାଣୀତ ମହିଳା ସଙ୍ଗଠନଙ୍କର ସେବା କାମ

The Independence:Why-How-Rahul-Gandhi-Choose-Navjot-Singh-Siddhu-Over-Captain-Amarinder-Singh

ପୁରୁଣା କ୍ୟାପଟେନଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ନୁଆ ଓପନର ସିଦ୍ଧୁ କାହିଁକି ରାହୁଲଙ୍କ ଗୁଡବୁକରେ? ଭାରତୀୟ ସେନା ପ୍ରତି ସମର୍ଥନ, ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରତି କଡା ବିରୋଧ ଅମରିନ୍ଦରଙ୍କୁ ପଡିଲାକି ମହଙ୍ଗା ?

The Independence:Kerala-Muslims-Protests-Narcotics-Jihad-Bishop

ବିଶପଙ୍କ ନାର୍କୋଟିକ୍ସ ଜିହାଦ ବକ୍ତବ୍ୟକୁ ଇସଲାମୀ ସଂସ୍ଥାର ବିରୋଧ, ଘର ସାମନାରେ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ, ବିଶପଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ଖ୍ରିଷ୍ଟିଆନ ଓହ୍ଲାଇଲେ ରାସ୍ତାକୁ

The Independence:Why-Dismantling-Hindutva-Organised-during-Taliban-Terrorism

ସାରା ବିଶ୍ୱ ତାଲିବାନର ଇସଲାମ ଆତଙ୍କବାଦକୁ ସମାଲୋଚନା କରୁଥିଲା ବେଳେ କାହିଁକି କରାଗଲା “ ଡିସମେଂଟଲାଙ୍ଗି ଗ୍ଲୋବାଲ ହିନ୍ଦୁତ୍ୱ”?

The Independence:Durga-Puja-Idol-Height-Restrictions-Odisha-Government

ଦୁର୍ଗା ମାଙ୍କର ଉଚ୍ଚତା ମାପିବେ ସରକାର?

The Independence:Rahul-Gandhi-Yogi-Adityanath-UP-Election-Fight-BJP-Congress

ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଫୁଲ ଟସରେ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟ ନାଥ ମାରିଲେ ଛକା, କହିଲେ, “ଅପରାଧୀଙ୍କ ସାମ୍ରାଜ୍ୟ ଉପରେ ବୁଲଡୋଜର ଚଳାଇବା ଅନବରତ ଜାରୀ ରହିବ”

The Independence:Periyar--Dravida-Nadu-Separate-Country-Tamilnadu-Freedom-Fighter-Controversial

ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସକୁ କଳା ଦିବସ କହୁଥିବା, ଅଲଗା ଦ୍ରାବିଡ ଦେଶ ଦାବି କରୁଥିବା ପେରିୟାରଙ୍କ ନାଁ ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ତାଲିକାରେ

The Independence:Yogi-Adityanath-Ram-Mandir-Taliban-Fired-on-Kara-sevak-UP-Election

ରାମ ଭକ୍ତଙ୍କ ଉପରେ ଗୁଳି ଚଳାଇବା ତାଲିବାନୀ ମାନସିକତା : ତୁଷ୍ଚିକରଣ ରାଜନୀତି ଉପରେ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥଙ୍କ କଡା ପ୍ରହାର

The Independence:Yogi-Aditya-Nath-Azam-Khan

ବିବାଦୀୟ ନେତା ଆଜମ ଖାନକୁ ଯୋଗୀ ସରକାରଙ୍କ ବଡ ଝଟକା

The Independence:Seva-Bharati-hands-over-newly-constructed-houses-to-Bhiansa-victims

ତେଲେଙ୍ଗାନା ଭାଇସ୍ନା ଦଙ୍ଗାରେ ବାସହରା ହୋଇଥିବା ପରିବାରଙ୍କର ଘର ନିର୍ମାଣ କରିଲା ସେବା ଭାରତୀ

The Independence:Uttar-Pradesh-Government-declares-10-sq-km-area-Mathura-Vrindavan-teerth-sthal

ଯୋଗୀ ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତି, ମଥୁରା- ବୃନ୍ଦାବନର ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ଜନ୍ମସ୍ଥଳୀର ୧୦ ବର୍ଗ କିମିକୁ ତୀର୍ଥ କ୍ଷେତ୍ର ଘୋଷଣା

The Independence:Kerala-bishop-claims-Muslims-have-launched-narcotics-jihad

ଲଭ ଜେହାଦ ସହ ଏବେ ନାର୍କୋଟିକ୍ସ ଜେହାଦ, କେରଳରେ ଅଣ ମୁସଲମାନ ଯୁବକ-ଯୁବତୀଙ୍କୁ କରାଯାଉଛି ଟାର୍ଗେଟ

The Independence:Know-About-Some-Unique-Idols-of-Lord-Ganseh

Know About Some Unique Idols of Lord Ganseh