The Independence:Yogi-Adityanath-Cow-Slaughter-Cow-Protections

 ଉତର ପ୍ରଦେଶରେ ଯୋଗୀ  ଆଦିତ୍ୟନାଥ (Yogi Adityanath) ଆସିବା ମାତ୍ରେ ବେଆଇନ ଭାବେ ପରିଚାଳିତ ହେଉଥିବା ସ୍ଲାଟର ହାଉସ (Cow Slaughter House) ଗୁଡିକକୁ ବନ୍ଦ କରିହା ସହିତ  ଗୋ ହତ୍ୟାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ ରୂପେ ପ୍ରତିବନ୍ଧିତ କରି ଦେଇଥିଲୋ । ଉତର ପ୍ରଦେଶର ମାଟିରେ କେଉଁ ଠାରେ ହେଲେ ଗୋ ହତ୍ୟା ମାମଲା ସାମନାକୁ ଆସିଲେ କଠୋରତମ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆ ଯିବ ବୋଲି ଶାସନ ଗ୍ରହଣ କରିବା ମାତ୍ରେ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ କଡା ଓ ସ୍ପଷ୍ଟ  ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ ।

ସାଧାରଣ ଭାବେ ଦେଖା ଯାଇଥାଏ ଯେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମାନଙ୍କର ନିର୍ଦେଶ କେବଳ କାଗଜ କଲମ ଯାଏ ସୀମିତ ରହିଥାଏ ।  ହେଲେ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥଙ୍କ ଏହି ନିର୍ଦେଶ ଅକ୍ଷରେ ଅକ୍ଷରେ ପାଳନ ହେଉଛି ଓ ଉତର ପ୍ରଦେଶରେ ଗୋ ଚାଲାଣକାରୀ ମାଫିଆ (Cow Trafficking) ମାନେ ଥର ହର ହେଉଛନ୍ତିା ଏହି ରିପୋର୍ଟରେ ଆମେ ଦେଖିବା ଯେ ଯୋଗୀ ସରକାର ଗୋଚାଲାଣକାରୀ ମାଫିଆ ମାନଙ୍କ  ବିରୁଦ୍ଧରେ କିପରି କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି ।

 ୨୦ ମାର୍ଚ ୨୦୧୭ରୁ ୩୧ ଜୁଲାଇ ୨୦୨୧ ଯାଏ ଯୋଗୀ ସରକାର ମୋଟ ୧୭ ହଜାର ୪୩୯ ଗୋହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କୁ ଜେଲ ପଠାଇଛନ୍ତି । ୨୧୭ ଜଣ ଗୋହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଏନଏସଏ ଲଗା ଯାଇଛି । ଏହା ଉତର ପ୍ରଦେଶର (Utter Pradesh) ଇତିହାସରେ ବର୍ତମାନ ଯାଏ ସବୁଠାରୁ ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ବୋଲି କୁହା ଯାଉଛି ।

ଏବେ ଉତର ପ୍ରଦେଶ ସରକାରଙ୍କ ଠାରୁ ମିଳିଥିବା କିଛି ତଥ୍ୟ ଉପରେ ଦୃଷ୍ଟି ପକାଇବା । ଗୋ ହତ୍ୟା ସମ୍ପର୍କରେ ପଂଜୀକରଣ କରା ଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗର ମୋଟ ସଂଖ୍ୟା ହେଉଛି -୬୩୯୫ । ଏହି ମାମଲା ଗୁଡିକରେ ୧୭୪୩୯ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରା ଯାଇଛି । ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୫ ଜଣଙ୍କର ସମ୍ପତି ବ୍ୟାଜାପ୍ତି କରା ଯାଇଛି । ୬୪୯୦ ଜଣ ଗୋହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଗୁଣ୍ଡା ଆକ୍ଟ ଲଗା ଯାଇଛି । ୨୧୭ ଜଣଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଏନଏସଏ ଲଗା ଯାଇଛି ।

Author Image

Dr Samanwaya

RELATED NEWS

Recent Posts

The Independence:uttar-pradesh-police-pro-pakistan-slogans-t20-world-cup

ପାକିସ୍ତାନର ବିଜୟ ପରେ ଭାରତ ବିରୋଧୀ ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଇଥିବା ସାତ ଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କଲା ଯୋଗୀଙ୍କ ପୋଲିସ

The Independence:kashmir-students-celebrate-india-loss-pakistan-booke

ପାକିସ୍ତାନର ବିଜୟ ପରେ ନାଚୁଥିବା କାଶ୍ନୀରୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଏଫଆଇଆର, ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ବନ୍ଧା ହେବେ

The Independence:Pro-Pakiistani-ladies-teacher-loses-job

ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରେମୀ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ ନଫିସା ହରାଇଲେ ଚାକିରୀ, ସ୍କୁଲ କର୍ତୃପକ୍ଷ ନେଲେ କାର୍ଯାନୁଷ୍ଠାନ, ରାଜସ୍ଥାନର ଉଦୟପୁରର ଘଟଣା

The Independence:madhya-pradesh-home-minister-narottam-mishra-raised-the-question-on-naming-the-ashram

ୱେବ ସିରିଜ ଶୁଟିଂକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶ ସରକାରଙ୍କ ବଡ ଘୋଷଣା, ରାଜ୍ୟରେ ହୋଇ ପାରିବ ନାହିଁ ୱେବ ସିରିଜ ନାମରେ ହିନ୍ଦୁ ସଂସ୍କୃତି ବିରୋଧୀ କଂଟେଂଟର ଶୁଟିଂ,ସ୍କ୍ରିପ୍ଟ ଦେଖି ସାରିବା ପରେ ହିଁ ଶୁଟିଂ ପାଇଁ ମିଳିବ ଅନୁମତି

The Independence:lady-who-opened-the-first-ever-non-halal-restaurant-in-kerala-assaulted

କେରଳରେ ପ୍ରଥମ ଅଣ ହଲାଲ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ଖୋଲିଥିବା ମହିଳାଙ୍କ ଉପରେ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ

The Independence:lpunjab-kashmiri-students-thrashed-for-cheering-for-pakistan-uttar-pradesh-bihar

ପାକିସ୍ତାନର ବିଜୟରେ ଖୁସି ମନାଉଥିଲେ କାଶ୍ମୀରୀ ଛାତ୍ର, ୟୁପି –ବିହାରର ଛାତ୍ର ମାନେ ଛେଚିଲେ, ଘଟଣାଟି ପଂଜାବର

The Independence:Odisha-Leader-of-Opposition-Pradipta-Naik-Fights-for-Mamita-Mehera

ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିସ୍ତ୍ରାଧୀନ ଥାଇବି ମମିତା ମେହେରଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା ପ୍ରଦିପ୍ତ ନାୟକ

The Independence:Pakistani-Ministers-statement

ଶୁଣନ୍ତୁ ପାକିସ୍ତାନର ମନ୍ତ୍ରୀ କିପରି କହୁଛନ୍ତି – “ଭାରତ ବିରୁଦ୍ଧରେ ବିଜୟ ଇସଲାମର ବିଜୟ, ଭାରତୀୟ ମୁସଲମାନ ମାନେ ମଧ୍ୟ ଖୁସି ”

The Independence:Fire-cracker-used-after-defeat-of-India

ଦେଖନ୍ତୁ ପାକିସ୍ତାନର ବିଜୟ ପରେ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀ ସମେତ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ କିପରି ଫୁଟିଲା ବାଣ,ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା

The Independence:hat-is-harm-in-firecrackers-on-diwali-virender-sehwag-after-cracker-burst-on-pakistan-victory-t20-world-cup-india

ପାକିସ୍ତାନର ବିଜୟ ପରେ ଭାରତରେ ବାଣ... , ସେହୱାଗ ପଚାରିଲେ ତେବେ ଦୀପାବଳୀରେ ବାଣ ଫୁଟାଇଲେ ଅସୁବିଧା କଣ, ଦୋହରା ଆଭିମୁଖ୍ୟ କାହିଁକି ?

The Independence:Bangladesh-Posters-in-Hyderabad-Muslim-Youths

ବଙ୍ଗଳାଦେଶରେ ହିନ୍ଦୁମାନଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣକୁ ନେଇ ଭାରତ ଚିନ୍ତିତ ଥିବା ବେଳେ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଲାଗିଲା ବଙ୍ଗଳାଦେଶ ୟୁଥ କ୍ଲବର ପୋଷ୍ଟର

The Independence:Pakistani-PM-Imran-khan-goes-to-Saudi-for-loan

ଏବେ ଭିକ୍ଷା ଥାଳ ଥରି ସାଉଦୀ ଆରବର ଶରଣକୁ ଗଲା ପାକିସ୍ତାନ, ତୁର୍କୀ ଠାରୁ ଅର୍ଥ ମିଳିବାର ସମ୍ଭାବନା ନ ଥିବାରୁ ତାକୁ ଛାଡିଲା

The Independence:Imran-Khan-is-more-popular-than-Modi-in-India-says-Pak-Minister-gets-trolled

ଇମ୍ରାନ ଦିଲ୍ଲୀରେ ରାଲୀ କଲେ ମୋଦୀଙ୍କ ଠାରୁ ବେଶୀ ଲୋକ ହେବେ ବୋଲି କହିଲେ ପାକିସ୍ତାନୀ ମନ୍ତ୍ରୀ, ଶୁଣନ୍ତୁ, ମୋଦୀଙ୍କ କାରଣରୁ ସୁଧୁରୁନି ଭାରତ – ପାକ ସମ୍ପର୍କ. ଏପରି ବକ୍ତବ୍ୟ ଦେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ହେଲେ ହଟହଟା

The Independence:ravi-nimbargi-murder-in-vijayapura-for-relationship-with-muslim-woman-karnataka

ମୁସଲିମ ଝିଅକୁ ଭଲ ପାଉଥିଲେ ରବି, ତାଙ୍କର ଶବ କୂଅରୁ ମିଳିଲା, ପ୍ରେମିକାର ଭାଇ ଓ ମାମୁଁ ହତ୍ୟା କରିଥିବା କଥା ସ୍ୱୀକାର କଲେ

The Independence:bollywood-website-koimoi-hitjob-wife-kranti-redkar-wankhede-ncb-sameer-wankhede-aryan-khan-arrest

ଡ୍ରଗ୍ସ ମାମଲାରେ କାର୍ଯାନୁଷ୍ଠାନ କରୁଥିବା ଅଧିକାରୀ ସମୀର ୱାନଖାଡେଙ୍କ ପଛରେ ପଡିଲା ବଲିଉଡର ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଲବି, ଭାବମୂର୍ତି ଖରାପ କରିବାକୁ ଲଗାତାର ଅପପ୍ରୟାସ, ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଭ୍ରମାତ୍ମକ ଖବର ଜାରୀ କଲା ବଲିଉଡ ୱେବସାଇଟ, ୱାନଖାଡେଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଦେଲେ କଡା ଜବାବ

The Independence:ara-ali-khan-wishes-amit-shah-on-his-birthday-gets-trolled-by-leftists-fake-account

ଅମିତ ଶାହଙ୍କ ଜନ୍ମ ଦିନରେ ଲେଫ୍ଟ-ଲିବେରାଲ ମାନେ ପୁଣି ଦେଖାଇଲେ ପ୍ରବଳ ଘୃଣା ଭାବ,ଅମିତ ଶାହଙ୍କୁ ଜନ୍ମ ଦିନର ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇବା ପରେ ସାରା ଅଲି ଖାନଙ୍କ ଉପରେ କଲେ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଆକ୍ରମଣ , ସାରାଙ୍କୁ କହିଲେ ଭୀରୁ

The Independence:indonesia-first-president-daughter-sukmawati-soekarnoputri-islam-to-hindu-conversion

ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମକୁ ଘର ବାହୁଡା କରିବେ ଇଣ୍ଡୋନେସିଆର ପ୍ରଥମ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଝିଅ ସୁକମାବତୀ, ଛାଡିବେ ଇସଲାମ, ଶୁଦ୍ଧି ବଦାନୀ ରୀତି ସମ୍ପନ୍ନ ପାଇଁ ଚାଲିଛି ପ୍ରସ୍ତୁତି

The Independence:jatan-saha-killed-by-bangladeshi-muslims-durga-puja-violence-against-hindus

‘ବାପା କେବେ ଆସିବେ, କୁହ ନା ମାଆ ‘, ଚାରି ବର୍ଷର ନିଷ୍ପାପ ଶିଶୁ ପ୍ରତିଦିନ ପଚାରୁଛି ପ୍ରଶ୍ନ, ବଙ୍ଗଳାଦେଶରେ ଇସଲାମୀ କଟ୍ଟରପନ୍ଥୀ ମାନେ ପିଟି ପିଟି ମାରି ଦେଇଥିଲେ

The Independence:Unending-violence-agaist-Hindus-in-Bangladesh

ବଙ୍ଗଳାଦେଶରେ ଜାରୀ ରହିଛି ହିନ୍ଦୁ, ହିନ୍ଦୁ ମନ୍ଦିର ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ,ନୋଆଖାଲୀ ପରେ ଏବେ ଫେଣିରେ ହିନ୍ଦୁ ମନ୍ଦିର ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କଲେ ଇସଲାମୀ ଭୀଡ ହିନ୍ଦୁଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ପ୍ରତିବାଦରେ ବଙ୍ଗଳାଦେଶରେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ହିନ୍ଦୁ ମାନଙ୍କର ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ

The Independence:soyeb-aftab-aiims-delhi-make-mockery-of-ramayan-video-neet

ରାଉରକେଲାର ଶୋଏବ ଅଫତାବଙ୍କ କୁତ୍ସିତ ମାନସିକତା, ଓଡିଶାକୁ କଲେ ଲଜ୍ଜିତ,ରାମାୟଣ ଉପରେ ସ୍ତରହୀନ ଶୋ ଜରିଆରେ ଧାର୍ମିକ ଭାବନା ଉପରେ କୁଠାରାଘାତ, ବିବାଦ ଘନେଇବା ପରେ କ୍ଷମା ମାଗିଲା ଏମ୍ସ ଛାତ୍ର ସଂଘ

The Independence:LARGE-SCALE-VIOLENCE-AGAINST-HINDUS-IN-BANGLADESH

ବଙ୍ଗଳାଦେଶରେ ଦୁର୍ଗାପୁଜା ଅବସରରେ ହିନ୍ଦୁ ମାନଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ସଂଗଠିତ ଆକ୍ରମଣ, ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ ଓ ଫଟୋ, ମାନବିକ ଅଧିକାରର ଠିକାଦାର ମାନେ ନିଗୋଢ ନିଦରେ

The Independence:bangladesh-muslim-mob-sabotage-durga-puja-navaratri-pandal-in-comilla-nanua-dighi-quran-insult-rumour

ମିଥ୍ୟା ପ୍ରଚାର ପରେ ବଙ୍ଗଳାଦେଶରେ ମୁସଲମାନ ଭୀଡ କଲା ଦୂର୍ଗା ପୂଜା ମଣ୍ଡପ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ, ଭାଙ୍ଗିଲେ ମା ଦୁର୍ଗାଙ୍କ ମୂର୍ତି

The Independence:two-daughters-and-two-young-sisters-shyam-sunder-nishad-family-broken-lakhimpur-kheri-violence

ଦୁଇ ଛୋଟ ଝିଅ ବାପା-ବାପା କହି କାନ୍ଦୁଛନ୍ତି, ବୃଦ୍ଧ ପିତାଙ୍କ ଲୁହ ବନ୍ଦ ହେଉ ନାହିଁ, ବିଜେପି କର୍ମୀ ଶ୍ୟାମ ସୁନ୍ଦର ନିଷାଦଙ୍କ ପରିବାରର କଥା, ଚାଷୀ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ ମାନେ ପିଟି ପିଟି ମାରି ଦେଇଥିଲେ ଶ୍ୟାମସୁନ୍ଦରଙ୍କୁ

The Independence:Odisha-Government-Decision-to-auction-cow-from-Gosala

ଗାଈ କଣ ଭଙ୍ଗା ବସ ନା ପୁରୁଣା ଲୁହା ଯେ ସରକାର ଏହାକୁ ନିଲାମ କରିବେ? ଗାଈ କେବଳ ଏକ ପଶୁ ନୁହେଁ ବଂର ଏହା ହେଉଛି କୋଟି କୋଟି ହିନ୍ଦୁମାନଙ୍କର ପୁଜ୍ୟ

The Independence:Our-aim-is-to-convert-the-whole-world-in-to-Islam-says-Lal-Masjids-maulana

ସମ୍ପୂର୍ଣ ବିଶ୍ୱକୁ ଇସଲାମରେ ମତାନ୍ତରିତ କରିବା ମୋର ଲକ୍ଷ୍ୟ – ଲାଲ ମସଜିଦର ମୌଲାନା ଅବଦୁଲ ଅଜିଜ