ଆସାମ: ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ ମନା କରିଦେବାରୁ ଅଂଜଳି ବିଶ୍ୱାସଙ୍କୁ ଛୁରି ମାରିଲା ରଫିକ ଅଲ୍ଲି

ଆସାମର ଗୌହାଟିରେ ଏକ ଭୟଙ୍କର ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା ଘଟିଛି । ବିବାହ ପାଇଁ ମନା କରିଦେବାରୁ ଗୌହାଟିରେ ଅଂଜଳି ବିଶ୍ୱାସ ନାମକ ଜଣେ ହିନ୍ଦୁ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଛୁରା ମାରି ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରିଛନ୍ତି ରଫିକ ଅଲ୍ଲି ନାମକ ଜଣେ ମୁସଲମାନ ଯୁବକ । ଦେଶରେ ବିଭିନ୍ନ ଅଂଚଳରୁ ଏମତି ମୁସଲମାନ ଯୁବକମାନେ ଛୁରା ମାରି ହିନ୍ଦୁ ଝିଅଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରୁଥିବାର ଖବର ବାରମ୍ବାର ଆସୁଥିବା ବେଳେ ସେମା

Cartoon: ହିଜାବ ପଛରେ ମୌଳବାଦୀ, ଛୋଟ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଭ୍ରମିତ କରୁଛନ୍ତି

Cartoon: ହିଜାବ ପଛରେ ମୌଳବାଦୀ, ଛୋଟ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଭ୍ରମିତ କରୁଛନ୍ତି

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରର ବିଲୁପ୍ତ ସେବା

ଗଙ୍ଗବଂଶୀ ରାଜା ଚୋଡ଼ଗଙ୍ଗ ଦେବ ବର୍ତ୍ତମାନର ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ କାର‌୍ୟ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଯାହା ତୃତୀୟ ଅନଙ୍ଗଭୀମ ଦେବ (ଖ୍ରୀ ୧୨୧୧ରୁ ୧୨୩୮)ଙ୍କ ସମୟରେ ସମାପ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ଅନଙ୍ଗଭୀମ ସେବା କାର‌୍ୟ୍ୟରେ ସଂସ୍କାର ଆଣି ଛତିଶା ନିଯୋଗ (୩୬ ସେବା) ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ। ଉତ୍କଳ ଇତିହାସର ଅଜ୍ଞାତ ଅଧ୍ୟାୟ ପୁସ୍ତକରେ ଲେଖକ ଚକ୍ରଧର ମହାପାତ୍ର ୩

ହିନ୍ଦୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର କରିଥିବାରୁ ଅମଜାଦ ଅଲ୍ଲି ଓ ଆବୁକୁ ଗିରଫ କରିଲା ଓାରାଙ୍ଗଲ ପୋଲିସ

ଜାନୁୟାରୀ ୬ ତାରିଖରେ ଓାରାଙ୍ଗଲ ପୋଲିସ ଦୁଇ ଜଣ ମୁସଲିମ ଯୁବକ ଅମଜାଦ ଅଲ୍ଲି ଓ ଆବୁକୁ ଜଣେ ହିନ୍ଦୁ ନାବାଳିକାକୁ ବିଭିନ୍ନ ଧମକ ଦେଖାଇ ବାରମ୍ବାର ବଳାତ୍କାର କରୁଥିବାର ଅଭିଯୋଗରେ ଗିରଫ କରିଛି । ସେହି ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପୋକ୍ସ ଆକ୍ଟରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି । ପ୍ରଥମେ ଅମଜାଦ ସେହି ନାବାଳିକାକୁ ଏକେଲା ଦେଖି ଦିନେ ବଳାତ୍କାର କରିଥିଲା । ଏହାର ଭିଡିଓ କରି ପ

ସାବରିମାଲାରୁ ଫେରୁଥିବା ଭକ୍ତମାନଙ୍କୁ ଇସଲାମିଷ୍ଟମାନଙ୍କର ଅସଦାଚରଣ

ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶରେ ୧୭ ତାରିଖରେ ଏକ ଟ୍ରେନରେ ସାବରିମାଲାରୁ ଫେରୁଥିବା ଭକ୍ତମାନଙ୍କୁ କିଛି ବୁର୍ଖା ପିନ୍ଧା କଟର ମୁସଲିମ ମହିଳାମାନେ ନିଜର ଉଗ୍ର ଧାର୍ମୀକ ଆଚ୍ଚରଣ ଦେଖାଇବା ସହିତ ସେମାନଙ୍କୁ ଖରାପ ବ୍ୟବହାର ଦେଖାଇଛନ୍ତି । ପରେ ସେମାନଙ୍କର ଭିଡିଓ ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରସାରିତ ହୋଇଯିବାରୁ ଏବେ ସେମାନେ ଭିକ୍ଟିମ କାର୍ଡ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ଛାଡି ନାହାନ୍ତି । ସ

ଟ୍ରେନରେ ତିନି ଥର ନମାଜ ହେଲା, କିନ୍ତୁ ଜଣେ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ସୈନିକ ତଳେ ବସି ମନ୍ତ୍ର ପାଠ କରିବାରୁ ପ୍ୟାଂଟ୍ରି କର୍ମଚାରୀ ମାରିଲେ ମାଡ

ଦିଲ୍ଲୀରୁ ବିଶାଖାପାଟଣା ଯାଉଥିବା ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ଜୟନ୍ତି ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ଜଣେ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ସୈନିକ ଟ୍ରେନ ଭିତରେ ତିନି ଥର ନମାଜ ହେବାର ବିରୋଧ କରି ନିଜେ ତଳେ ବସି ମନ୍ତ୍ର ପାଠ କରିବାରୁ ସେହି ଟ୍ରେନରେ ଥିବା ରୋଷେଇଆ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ମାଡ ଖାଇ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଟ୍ରେନରେ ଥିବା ପ୍ୟାଂଟ୍ରି କାର ମ୍ୟାନେଜର, କର୍ମଚାରି, ରୋଷେଇଆଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଥାନାରେ ମୋକଦ

ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ପାଇଁ ଆଠ ହଜାର ବ୍ରାହ୍ମଣ ହତ୍ୟା

ଅନେକ ସମୟରେ ଇତିହାସରେ କେବଳ ବଡଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ସାଧାରଣ ଲୋକେ ବିନା ଅପରାଧରେ ବଳି ପଡିଥାନ୍ତି । ମୋଗଲକାଳିନ ଜିହାଦି ନରସଂହାରରୁ ଏସବୁ ଆମେ ଶୁଣି ଆସିଛୁ । କିନ୍ତୁ ସମାଜ ଭିତରେ ରାଜନେତାମାନଙ୍କ ମନରେ ସମାନ ପ୍ରକାରର ହିଂସ୍ର ମାନସିକତା ଯେ ଆଜିଯାଏ ବ ô ରହିଛି ତାହାର ପ୍ରମାଣ ଆମେ ସମୟ ସମୟର ଘଟଣାବଳୀରୁ ସଂଗ୍ରହ କରିପାରିବା । ଇନ୍ଦିରାଗାନ୍ଧିଙ୍କ ହତ୍ୟାପ

ଛୋଟ ପିଲମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଲୋଭନ କରି ଚର୍ଚ୍ଚ ନେଉଥିବା ଓ ଖ୍ରୀଷ୍ଟିଆନ କରାଉଥିବା ବେଳେ ଧରାପଡିଲେ ପାଦ୍ରୀ

ଆମେ ଆଗରୁ କହି ଆସିଛୁ ଯେ କିଭଳି ଏବେ ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶରେ ଖ୍ରୀଷ୍ଟିଆନ ପାଦ୍ରୀମାନଙ୍କର ଦୌରାତ୍ମ ବଢିଛି ଓ ସେମାନେ ବିଭିନ୍ନ ଭାବରେ ବେଆଇନ ଧର୍ମାନ୍ତିକରଣ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ମାତିଛନ୍ତି । ଏବେ ଆନ୍ଧ୍ରର ସତ୍ୟାସାଇ ଜିଲ୍ଲାର ମାରୁଭାପାଲି ଗାଁରେ ପୁଣି ଏକ ସେଭଳି ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଗାଁରେ ଲୋକମାନେ ଜଣେ ପାଦ୍ରୀକୁ ଧରିଛନ୍ତି ଯିଏ ଗାଁର ୫ ରୁ ୮ ବର୍ଷର ପିଲାମା

ରୋଗୀମାନଙ୍କ ସେବା ଛାଡି ଗୁଂଟୁର ଡାକ୍ତରଖାନାର କର୍ମଚାରୀମାନେ ଖ୍ରୀଷ୍ଟମାସ ପାଳିଲେ, ଲୋକେ ପ୍ରତିବାଦ କରିବାରୁ ଖରାପ ବ୍ୟବହାର କଲେ

ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶର ଗୁଂଟୁରର ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାର ଏକ ଭିଡିଓ ଏବେ ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଖୁବ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଭିଡିଓରେ ଯାହା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି ସେଥିରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ରୋଗୀମାନେ ଲମ୍ବା ଲାଇନରେ ଠିଆ ହୋଇଛନ୍ତି ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ଦେଖା କରିବା ପାଇଁ । ସେହିଭଳି ଅନେକ ଲୋକ ଇଜେଂକସନ ଧରି ନିଜର ପରିବାରର ଅସୁସ୍ଥ ଲୋକଙ୍କୁ ଧରିକି ଠିଆ ହୋଇଛି ନର୍ସଙ୍କୁ ଅପେ

ହିନ୍ଦୀ ପାଇଁ ଗାର୍ଡିଆନର ଗାତ୍ରଦାହ

ଦେଶବାସୀ ଭିନ୍ନ ଭାଷାଭାଷୀ ହୋଇଥିବାରୁ ଦେଶର ସବୁ ଶିକ୍ଷା କେବଳ ଇଂରାଜୀରେ ନୁହେଁ ଆ ଳିକ ଭାଷାରେ ହେବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଗଲେ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଲୋକେ ସଚେତନ ହେବେ, ଶିକ୍ଷା ପାଉଥିବା ପିଲାମାନେ ଭାଷାଗତ ଅସୁବିଧାରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ସହ ନିଜ ଭାଷାରେ ଲୋକଙ୍କୁ ବୁଝାଇବା ସହଜ ହେବ । ଏପରିକି ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଔଷଧ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ସାଧାରଣ ବ୍ୟକ୍ତି ପାଇଁ ସହଜ ହେବ ବୋଲି ଯୁକ୍ତ

ନଭେମ୍ବର ମାସରେ ବଙ୍ଗଳାଦେଶରେ ହିନ୍ଦୁମାନଙ୍କ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରମଣ

ବଙ୍ଗଳାଦେଶକୁ ଆମେ ସ୍ୱାଧୀନ କଲେ । ସେମାନେ ପାକିସ୍ତାନଠାରୁ ଯେଉଁ ସ୍ୱାଧୀନତା ପାଇଲେ ସେଥିରେ ବହୁ ଭାରତୀୟ ହିନ୍ଦୁ ସୈନ୍ୟ ବଳିଦାନ ଦେଇଥିଲେ । ହେଲେ ସେହି ବଙ୍ଗଳାଦେଶରେ ରହିଯାଇଥିବା ହିନ୍ଦୁମାନଙ୍କ ଉପରେ ସେଠାରେ ଥିବା ସଂଖ୍ୟାଧିକ ମୁସଲିମମାନେ ଅକଥନୀୟ ଅତ୍ୟାଚାର କରୁଛନ୍ତି । ହିନ୍ଦୁମାନଙ୍କ ଘରପୋଡି ଦେବା, ମନ୍ଦିର ଭାଙ୍ଗିଦେବା, ହିନ୍ଦୁମାନଙ୍କ ଜମି ଉପରେ ଜ

ଚାଇନା ଉପରେ ଭାରତର ସାଂସ୍କୃତିକ, ଧାର୍ମୀକ ପ୍ରଭାବ

ଚାଇନାର ହୁ ସିହ ନାମକ ଜଣେ ରାଜନେତା, ସମାଜ ସଂସ୍କାରକ, ପରିବାଜ୍ରକ ଥିଲେ । ଚାଇନାର ନୁଆ ସାଂସ୍କୃତିକ ଆନ୍ଦୋଳନ, ଭାଷା ସଂସ୍କାର ଆଦିର ସେ ଥିଲେ ପଥ ପଦର୍ଶକ । ସେ ଚାଇନାର ପେକିଙ୍ଗ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ର ସଂସଦର ସଭାପତି ଥିଲେ । ସେ ଭାଷା ସାହିତ୍ୟ ପାଇଁ ନୋବେଲ ପୁରଷ୍କାର ମଧ୍ୟ ପାଇଥିଲେ । ସେ ଚାଇନାର ଅନେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭାରତର ପ୍ରଭାବ ଉପରେ ଆଲୋକପାତ କରିଥି

ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶ: ରାସ୍ତା ଅବରୋଧକୁ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ଦଳିତଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କଲେ ବାଇବେଲ ଚର୍ଚ୍ଚ ମିଶନର ଲୋକମାନେ

ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶରେ ଏବେ ଧର୍ମାନ୍ତିକରଣ ମାଫିଆମାନଙ୍କର ଦୌରାତ୍ମ ସୀମା ଲଙ୍ଘିଛି । ସେମାନେ ଏବେ ସହର ଛାଡି ଗ୍ରାମାଚଂଳରେ ମଧ୍ୟ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ମାଧ୍ୟମରେ ଖ୍ରୀଷ୍ଟିଆନ ଧର୍ମରେ ପରିବର୍ତନ କରିବା ପାଇଁ ପୁରା ଜୋରରେ ଲାଗି ପଡିଛନ୍ତି । ଆନ୍ଧ୍ରର କଡପା ଜିଲ୍ଲାରେ ଖ୍ରୀଷ୍ଟମାସ ପାଳନ ଅବସରରେ ବାଇବେଲ ଚର୍ଚ୍ଚ ମିଶନ ସଂସ୍ଥାର ଲୋକମାନେ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରି ର

କାନାଡାରେ ଭାରତ ବିରୋଧୀ

ଦୀପାବଳି ଉତ୍ସବ ପାଳନ ସମୟରେ କାନାଡାରେ ଭାରତ ବିରୋଧୀ ଗୋଷ୍ଠୀ ହଙ୍ଗାମା କରିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିିଛି । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସେଠାକାର ଖାଲିସ୍ଥାନୀ ସମର୍ଥକମାନେ ବାପ୍‌ସ ମନ୍ଦିର ପାଚେରୀରେ ହିନ୍ଦୁ ବିରୋଧୀ ସ୍ଲୋଗାନମାନ ଲେଖିଥିଲେ । ମନ୍ଦିରର ପ୍ରବେଶ ଦ୍ୱାରରେ ଖାଲିସ୍ଥାନକୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ ଆହ୍ୱାନ ଦେଇ ଲେଖିଥିଲେ । କାନାଡାରେ ହିନ୍ଦୁ ବିରୋଧୀ ପ୍ରଚାର ପଛରେ

ଆସାମରେ ହିନ୍ଦୁମାନଙ୍କ ଜମି ଉପରେ କବଜା କରୁଛନ୍ତି ମୁସଲମାନମାନେ

ଆସାମର ଧିନ ଅଂଚଳରେ ମୁସଲିମମାନେ ହିନ୍ଦୁମାନଙ୍କର ଜମି ଉପରେ ଜୋର ଜବରଦସ୍ତି ମାଡିବସୁଥିବାର ଖବର ଆସିଛି । ଧିନ ଅଂଚଳର ଲାହୋରିଘାଟ, ମୋରିଗାଁ ଆଦି ଅଂଚଳରେ ମଧ୍ୟ ସମାନ କଥା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ଆସାମରେ ଏଭଳି ମୁସଲିମମାନଙ୍କର ଜବରଦସ୍ତି ହିନ୍ଦୁମାନଙ୍କ ଜମି ଉପରେ ଜବର ଦଖଲ କରିବା, ପରବର୍ତୀ ସମୟରେ ଏହାକୁ ଡରାଇ ଧମକାଇ ନିଜ ନାଁରେ ପଂଜିକୃତ କରାଇ ଦେବା କିଛି ନୁ

ଇସଲାମିଷ୍ଟ ଶକ୍ତିଙ୍କ ଚାପରେ ତେଲେଙ୍ଗାନା ସରକାର: ହଲାଲ ଜିହାଦ ପୁସ୍ତକର ଉନ୍ମଚୋନକୁ କଲେ ବନ୍ଦ

ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ହେବାକୁ ଥିବା ହଲାଲ ଜିହାଦ ପୁସ୍ତକ (ତେଲୁଗୁ)ର ଉନ୍ମଚୋନକୁ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପୋଲିସ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛି । ପୁସ୍ତକଟି ସମ୍ପୃର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ତଥ୍ୟମୁଳକ ଓ ପ୍ରାମାଣିକତା ଆଧାରରେ ଥିବା ବେଳେ ଏହା ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ତେଲେଙ୍ଗାନା ସରକାର । ଏହି ବହିଟିର ମୁଳ ଲେଖକ ଥିଲେ ହିନ୍ଦୁ ଜନ ଜାଗୃତି ସମିତିର ଜାତୀୟ ମୁଖପାତ୍ର ଶ୍ରୀ ରମେଶ ସିନ୍ଦେ । ଏହି ପୁ

ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଅତିଥି କରି ବିବାଦରେ ଏସିଆନ କଲେଜ ଅଫ ଜର୍ଣ୍ଣାଲିଜିମ

ଚେନ୍ନାଇର ଏସିଆନ କଲେଜ ଅଫ ଜର୍ଣ୍ଣାଲିଜିମ ଏକ ଜଣାଶୁଣା ସାମ୍ବାଦିକତା ଶୀକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ । ହେଲେ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ସେଠାରେ ପାଠ ପଢାଉଥିବା ଶିକ୍ଷାବିତମାନଙ୍କର ନିଜସ୍ୱ ବିଚାର ପାଇଁ ସେହି ଶୀକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ବିବାଦରେ ଆସିଥାଏ । Something that's very wrong with our society, I understand they have served their time and must be let go but g

ଆଇଏସ୍‌ଆଇର ଟାର୍ଗେଟ କିଲିଂ

ପାକ୍‌ର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମରାନ ଖାଁଙ୍କ ଉପରେ ସଂପ୍ରତି ୩ ନଭେମ୍ବର ଦିନ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି । ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବା ଲାଗି ଷଡଯନ୍ତ୍ର ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତିନୋଟି ଗୁଳି ଗୋଡରେ ଲାଗିବା ପରେ ବି ସେ ବ ର୍ି ଯାଇଛନ୍ତି । ଏହିପରି ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ବେନଜୀର ଭୁଟ୍ଟୋ ଯାଉଥିଲା ବେଳେ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଆତ୍ମଘାତୀ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିଲା । ୨୭ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୦୭

ବିଶ୍ୱରେ ଶାକାହାର

ଭାରତ ଏକ ବହୁ ପ୍ରଦେଶୀ, ବହୁଭାଷୀ, ବହୁ ଆହାରୀ, ବହୁ ବ୍ୟବହାରୀ ଦେଶ ହୋଇଥିବାରୁ ଏଠାରେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଭିନ୍ନତା ଦେଖାଦେଇଥାଏ । ଖାଦ୍ୟାହାରକୁ ନେଇ ରାଜନୀତି, ମତଭେଦ, ସଂଘର୍ଷ ମଧ୍ୟ ଘଟିଥାଏ । ଖାଦ୍ୟ ଗ୍ରହଣକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି କିଛି ଲୋକ ନିକଟରେ ସୂର୍ଯ୍ୟପରାଗ କାଳରେ ନିଜର ଅହଂ ପ୍ରଧାନ ବୌଦ୍ଧିକତାକୁ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ମାଧ୍ୟମ କରିଥିଲେ, ଅନ୍ୟମ

ରାଜସ୍ଥାନ: ଟ୍ୟ।ପରୁ ପାଣି ନେବାରୁ ଜଣେ ଆଦିବାସୀଙ୍କୁ ପିଟି ପିଟି ହତ୍ୟା କଲେ ସକିଲ, ନାସିର

ରାଜସ୍ଥାନର ଜୋଧପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ଜଣେ ଆଦିବାସୀ ଏକ ଟ୍ୟୁବେଓଲରୁ ପିଇବା ପାଣି ପିଇଦେବାରୁ ତାଙ୍କୁ ନିଚ୍ଚ ଜାତି ବୋଲି କହି ପିଟିପିଟି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି । ରାଜସ୍ଥାନ ପୋଲିସ ଏହି ଘଟଣାରେ ସକିଲ, ନାସିର ଓ ବବୁଲକୁ ଗିରଫ କରିଛି । ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପୋଲିସ ଜାତିଆଣ ମୋକଦ୍ଦମା ଓ ହତ୍ୟା ମୋକଦ୍ଦମା ମଧ୍ୟ ରୁଜୁ କରିଛି । ମୃତକ ହେଉଛନ୍ତି କିଶନଲାଲ ଭିଲ । କିଶନଲାଲଙ୍

The Independence