The Independence:Kerala-Muslims-Protests-Narcotics-Jihad-Bishop

 କେରଳର ସାଇରୋ ମାଲାବାର ଚର୍ଚର ବିଶପ ମାର ଜୋସେଫ କଲାରଙ୍ଗାଟ (Bishop Mar Joseph Kallarangattu) କେରଳରେ ଅଣ ମୁସଲମାନ ଯୁବକ-ଯୁବତୀ ମାନଙ୍କୁ ଲଭ ଜେହାଦ ଓ ନାର୍କୋଟିକ୍ସ ଜେହାଦ (Narcotics Jihad) ପାଇଁ ଟାର୍ଗେଟ କରା ଯାଉଛି ବୋଲି ଗୁୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ କେରଳର ଇସଲାମୀ ସଂସ୍ଥା ଗୁଡିକ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ବକ୍ତବ୍ୟକୁ ବିରୋଧ କରା ଯାଇଛି । ଇସଲାମୀ ସଂସ୍ଥା ସହ ଜଡିତ ଲୋକ ମାନେ ଏହି ବକ୍ତବ୍ୟକୁ ବିରୋଧ କରିବା ସହ ବିଶପଙ୍କ ଘର ଆଗରେ ଏକାଠି ହୋଇ ବିରୋଧ  ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି ।  ମୁସଲିମ କୋ ଅର୍ଡିନେସନ କମିଟିର ଶତାଧିକ କର୍ମୀ ବିଶପଙ୍କ ଘର ବାହାରେ ବିକ୍ଷୋଭ କରିଛନ୍ତି ।

ଇସଲାମୀ ସଂସ୍ଖାର ଲୋକମାନେ ବିକ୍ଷୋଭ କରିବା ବେେଳେ ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ବାରିକେଡ ଲଗାଇ ଅଟକାଇ ଥିଲା । ପୋଲିସ  ଓ ଇସଲାମୀ ସଂସ୍ଥାର ଲୋକମାନଙ୍କ (Muslim Aikya Vedi) ସହ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲା । ସେହିପରି ପିଡିପି (PDP) ପରି ଅନ୍ୟ ସଂଗଠନ ମାନେ ମଧ୍ୟ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି । ସେମାନେ କୋଟାୟମ ପୋଲିସ ନିକଟରେ ବିଶପଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଲିଖିତ ଭାବେ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ସହ ତାଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।

ଅନ୍ୟ ପଟେ କେରଳର ଖ୍ରୀଷ୍ଟିଆନ ସଂପ୍ରଦାୟର ଲୋକ ମାନେ ବିଶପଙ୍କ ସହ ବାହାରିଛନ୍ତି । କେରଳ କ୍ୟାଥୋଲିକ ବିଶପ୍‌ସ କାଉନସିଲ (Catholic Bishops Council) ପକ୍ଷରୁ କୁହା ଯାଇଛି ବିଶପଙ୍କ ବକ୍ତବ୍ୟ କୌଣସି ସଂପ୍ରଦାୟକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ଦିଆ ଯାଇ ନାହିଁ । ହେଲେ ବିଷୟଟି ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତର ହୋଇଥିବା କାରଣରୁ ଏହା ଉପରେ ବିତର୍କ ହେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି । କାଉନସିଲ କେରଳରେ ସକ୍ରିୟ ଥିବା ନାର୍କୋଟିକ୍ସ ମାଫିଆ (Narcotics Mafia) ବିରୁଦ୍ଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛି ।

ଅନ୍ୟ ଖ୍ରିଷ୍ଟିଆନ ସଂଗଠନ ମଧ୍ୟ ବିଶପଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ବାହାରିଛନ୍ତି ଓ ସେମାନେ ମାର୍ଚ ବାହାର କରି ବିଶପଙ୍କ ପ୍ରତି ସମର୍ଥନ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନାର୍କୋଟିକ୍ସ ଜିହାଦର ଖ୍ରୀଷ୍ଟିଆନ ଯୁବକ ଯୁବତୀଙ୍କ ପ୍ରତି ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପଡୁଛି । ସେମାନେ ଡ୍ରଗ ଆଡିକ୍ଟସ ହୋଇ ଯାଉଛନ୍ତି । ହୋଟେଲ ଓ ଜୁସ କର୍ଣର ମାନଙ୍କରେ ଚଳା ଯାଉଥିବା ଏହି  ଅଭିଯାନ ପଛରେ ଜିହାଦୀ ମାନେ ହିଁ ଅଛନ୍ତି । 

ଅନ୍ୟ ପକ୍ଷରେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର କେରଳ ଶାଖା ମଧ୍ୟ ବିଶପଙ୍କ ବକ୍ତବ୍ୟର ସମର୍ଥନ କରିଛି । ବିଜେପି ପ୍ରଦେଶ ସଭାପତି  କେ. ସୁରେନ୍ଦ୍ରନ କହିଛନ୍ତି ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗମ୍ଭାର ବିଷୟ । ତେଣୁ ଏହାକୁ ନେଇ ସମାଜରେ ବ୍ୟାପକ ଚର୍ଚା ହେବା ଆବଶ୍ୟକ । 

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ  କିଛି ଦିନ ତଳେ  କେରଳର ସାଇରୋ ମାଲାବାର ଚର୍ଚର (Syro-Malabar Catholic Church) ବିଶପ ମାର ଜୋସେଫ କଲାରଙ୍ଗାଟ  କେରଳରେ ଅଣ ମୁସଲମାନ ଯୁବକ-ଯୁବତୀ ମାନଙ୍କୁ ଲଭ ଜେହାଦ ଓ ନାର୍କୋଟିକ୍ସ ଜେହାଦ ପାଇଁ ଟାର୍ଗେଟ କରା ଯାଉଛି ବୋଲି ଗୁୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ସେ କହିଥିଲେ  ଯେ   ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ଇସଲାମ ସ୍ଥାପିତ କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ନେଇ କିଛି ଗ୍ରୁପ କାମ କରୁଛନ୍ତି । ସେମାନେ ପୂର୍ବରୁ କେବଳ ଲଭ ଜେହାଦ ମାଧ୍ୟମରେ ଅଣ ମୁସଲମାନ ମାନଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରୁଥିଲେ । ତେବେ ବର୍ତମାନ  ଏମାନେ ନାର୍କୋଟିକ୍ସ ଜେହାଦ ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଇଛନ୍ତି ।

ବିଶପଙ୍କ ଏ ସମ୍ପର୍କିତ ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ଚର୍ଚ ଦ୍ୱାରା ଜାରୀ କରା ଯାଇଥିଲା । ସେ ଏଥିରେ କହିଥିଲେ -“ସମ୍ପୂର୍ଣ ବିଶ୍ୱରେ ଇସଲାମ ସ୍ଥାପିତ କରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖି କାମ କରୁଥିବା ଗ୍ରୁପ ଗୁଡିକ ପ୍ରଥମେ ପ୍ରେମ ଜରିଆରେ ଅଣ ମୁସଲମାନ ଯୁବକ- ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରୁଥିଲେ ଓ ସେମାନଙ୍କର ଇସଲାମରେ ମତାନ୍ତରଣ କରାଉଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଏବେ ଆଉ ଏକ ଭୟଙ୍କର ରୂପ ସାମନାକୁ ଆସୁଛି ।ଏବେ ମାଦକ ଦ୍ରବ୍ୟ  ମାଧ୍ୟମରେ ଅଣ ମୁସଲମାନ ଯୁବକ - ଯୁବତୀ ମାନଙ୍କୁ ନାର୍କୋଟିକ୍ସ ଜେହାଦ ଜରିଆରେ ଟାର୍ଗେଟ କରା ଯାଉଛି । ”

ସେ କହିଥିଲେ  ଯେ - “ ସମ୍ପୂର୍ଣ କେରଳରେ ଏଭଳି ଅନେକ  ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଗ୍ରୁପ କାମ କରୁଛନ୍ତି ଯେଉଁ ମାନଙ୍କର  ଟାର୍ଗେଟ  ହେଲା  ହିନ୍ଦୁ ଓ ଖ୍ରିଷ୍ଟିଆନ ଯୁବକ - ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଇସଲାମରେ ମତାନ୍ତରିତ କରିବା କିମ୍ବା ସେମାନଙ୍କୁ ମାଦକ ଦ୍ରବ୍ୟ ସେବନରେ ଅଭ୍ୟସ୍ତ କରାଇ ଦେବା । ସେମାନଙ୍କର ଲକ୍ଷ୍ୟ ହେଲା ଯେ  ଅସ୍ତ୍ର ଶସ୍ତ୍ର ଜରିଆରେ ଯୁଦ୍ଧ ନ କରି ଅଣ ମୁସଲମାନ ରିଲିିଜିୟନ ଗୁଡିକୁ ଶେଷ କରି ଦେବା । ”

ଏହି ଜେହାଦୀ ମାନେ ସମ୍ପୂର୍ଣ ବିଶ୍ୱରେ ଇସଲାମ ସ୍ଥାପିତ କରିବା ପାଇଁ ଲାଗିଛନ୍ତି । ଯୁଦ୍ଧ ହେଉ ବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ମାଧ୍ୟମ ହେଉ ସେମାନେ ତାଙ୍କର ଲକ୍ଷ୍ୟ ପୂରଣ ଦିଗରେ ଲାଗିଛନ୍ତି ।

Author Image

Dr Samanwaya

RELATED NEWS

Recent Posts

The Independence:uttar-pradesh-police-pro-pakistan-slogans-t20-world-cup

ପାକିସ୍ତାନର ବିଜୟ ପରେ ଭାରତ ବିରୋଧୀ ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଇଥିବା ସାତ ଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କଲା ଯୋଗୀଙ୍କ ପୋଲିସ

The Independence:kashmir-students-celebrate-india-loss-pakistan-booke

ପାକିସ୍ତାନର ବିଜୟ ପରେ ନାଚୁଥିବା କାଶ୍ନୀରୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଏଫଆଇଆର, ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ବନ୍ଧା ହେବେ

The Independence:Pro-Pakiistani-ladies-teacher-loses-job

ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରେମୀ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ ନଫିସା ହରାଇଲେ ଚାକିରୀ, ସ୍କୁଲ କର୍ତୃପକ୍ଷ ନେଲେ କାର୍ଯାନୁଷ୍ଠାନ, ରାଜସ୍ଥାନର ଉଦୟପୁରର ଘଟଣା

The Independence:madhya-pradesh-home-minister-narottam-mishra-raised-the-question-on-naming-the-ashram

ୱେବ ସିରିଜ ଶୁଟିଂକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶ ସରକାରଙ୍କ ବଡ ଘୋଷଣା, ରାଜ୍ୟରେ ହୋଇ ପାରିବ ନାହିଁ ୱେବ ସିରିଜ ନାମରେ ହିନ୍ଦୁ ସଂସ୍କୃତି ବିରୋଧୀ କଂଟେଂଟର ଶୁଟିଂ,ସ୍କ୍ରିପ୍ଟ ଦେଖି ସାରିବା ପରେ ହିଁ ଶୁଟିଂ ପାଇଁ ମିଳିବ ଅନୁମତି

The Independence:lady-who-opened-the-first-ever-non-halal-restaurant-in-kerala-assaulted

କେରଳରେ ପ୍ରଥମ ଅଣ ହଲାଲ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ଖୋଲିଥିବା ମହିଳାଙ୍କ ଉପରେ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ

The Independence:lpunjab-kashmiri-students-thrashed-for-cheering-for-pakistan-uttar-pradesh-bihar

ପାକିସ୍ତାନର ବିଜୟରେ ଖୁସି ମନାଉଥିଲେ କାଶ୍ମୀରୀ ଛାତ୍ର, ୟୁପି –ବିହାରର ଛାତ୍ର ମାନେ ଛେଚିଲେ, ଘଟଣାଟି ପଂଜାବର

The Independence:Odisha-Leader-of-Opposition-Pradipta-Naik-Fights-for-Mamita-Mehera

ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିସ୍ତ୍ରାଧୀନ ଥାଇବି ମମିତା ମେହେରଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା ପ୍ରଦିପ୍ତ ନାୟକ

The Independence:Pakistani-Ministers-statement

ଶୁଣନ୍ତୁ ପାକିସ୍ତାନର ମନ୍ତ୍ରୀ କିପରି କହୁଛନ୍ତି – “ଭାରତ ବିରୁଦ୍ଧରେ ବିଜୟ ଇସଲାମର ବିଜୟ, ଭାରତୀୟ ମୁସଲମାନ ମାନେ ମଧ୍ୟ ଖୁସି ”

The Independence:Fire-cracker-used-after-defeat-of-India

ଦେଖନ୍ତୁ ପାକିସ୍ତାନର ବିଜୟ ପରେ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀ ସମେତ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ କିପରି ଫୁଟିଲା ବାଣ,ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା

The Independence:hat-is-harm-in-firecrackers-on-diwali-virender-sehwag-after-cracker-burst-on-pakistan-victory-t20-world-cup-india

ପାକିସ୍ତାନର ବିଜୟ ପରେ ଭାରତରେ ବାଣ... , ସେହୱାଗ ପଚାରିଲେ ତେବେ ଦୀପାବଳୀରେ ବାଣ ଫୁଟାଇଲେ ଅସୁବିଧା କଣ, ଦୋହରା ଆଭିମୁଖ୍ୟ କାହିଁକି ?

The Independence:Bangladesh-Posters-in-Hyderabad-Muslim-Youths

ବଙ୍ଗଳାଦେଶରେ ହିନ୍ଦୁମାନଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣକୁ ନେଇ ଭାରତ ଚିନ୍ତିତ ଥିବା ବେଳେ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଲାଗିଲା ବଙ୍ଗଳାଦେଶ ୟୁଥ କ୍ଲବର ପୋଷ୍ଟର

The Independence:Pakistani-PM-Imran-khan-goes-to-Saudi-for-loan

ଏବେ ଭିକ୍ଷା ଥାଳ ଥରି ସାଉଦୀ ଆରବର ଶରଣକୁ ଗଲା ପାକିସ୍ତାନ, ତୁର୍କୀ ଠାରୁ ଅର୍ଥ ମିଳିବାର ସମ୍ଭାବନା ନ ଥିବାରୁ ତାକୁ ଛାଡିଲା

The Independence:Imran-Khan-is-more-popular-than-Modi-in-India-says-Pak-Minister-gets-trolled

ଇମ୍ରାନ ଦିଲ୍ଲୀରେ ରାଲୀ କଲେ ମୋଦୀଙ୍କ ଠାରୁ ବେଶୀ ଲୋକ ହେବେ ବୋଲି କହିଲେ ପାକିସ୍ତାନୀ ମନ୍ତ୍ରୀ, ଶୁଣନ୍ତୁ, ମୋଦୀଙ୍କ କାରଣରୁ ସୁଧୁରୁନି ଭାରତ – ପାକ ସମ୍ପର୍କ. ଏପରି ବକ୍ତବ୍ୟ ଦେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ହେଲେ ହଟହଟା

The Independence:ravi-nimbargi-murder-in-vijayapura-for-relationship-with-muslim-woman-karnataka

ମୁସଲିମ ଝିଅକୁ ଭଲ ପାଉଥିଲେ ରବି, ତାଙ୍କର ଶବ କୂଅରୁ ମିଳିଲା, ପ୍ରେମିକାର ଭାଇ ଓ ମାମୁଁ ହତ୍ୟା କରିଥିବା କଥା ସ୍ୱୀକାର କଲେ

The Independence:bollywood-website-koimoi-hitjob-wife-kranti-redkar-wankhede-ncb-sameer-wankhede-aryan-khan-arrest

ଡ୍ରଗ୍ସ ମାମଲାରେ କାର୍ଯାନୁଷ୍ଠାନ କରୁଥିବା ଅଧିକାରୀ ସମୀର ୱାନଖାଡେଙ୍କ ପଛରେ ପଡିଲା ବଲିଉଡର ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଲବି, ଭାବମୂର୍ତି ଖରାପ କରିବାକୁ ଲଗାତାର ଅପପ୍ରୟାସ, ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଭ୍ରମାତ୍ମକ ଖବର ଜାରୀ କଲା ବଲିଉଡ ୱେବସାଇଟ, ୱାନଖାଡେଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଦେଲେ କଡା ଜବାବ

The Independence:ara-ali-khan-wishes-amit-shah-on-his-birthday-gets-trolled-by-leftists-fake-account

ଅମିତ ଶାହଙ୍କ ଜନ୍ମ ଦିନରେ ଲେଫ୍ଟ-ଲିବେରାଲ ମାନେ ପୁଣି ଦେଖାଇଲେ ପ୍ରବଳ ଘୃଣା ଭାବ,ଅମିତ ଶାହଙ୍କୁ ଜନ୍ମ ଦିନର ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇବା ପରେ ସାରା ଅଲି ଖାନଙ୍କ ଉପରେ କଲେ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଆକ୍ରମଣ , ସାରାଙ୍କୁ କହିଲେ ଭୀରୁ

The Independence:indonesia-first-president-daughter-sukmawati-soekarnoputri-islam-to-hindu-conversion

ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମକୁ ଘର ବାହୁଡା କରିବେ ଇଣ୍ଡୋନେସିଆର ପ୍ରଥମ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଝିଅ ସୁକମାବତୀ, ଛାଡିବେ ଇସଲାମ, ଶୁଦ୍ଧି ବଦାନୀ ରୀତି ସମ୍ପନ୍ନ ପାଇଁ ଚାଲିଛି ପ୍ରସ୍ତୁତି

The Independence:jatan-saha-killed-by-bangladeshi-muslims-durga-puja-violence-against-hindus

‘ବାପା କେବେ ଆସିବେ, କୁହ ନା ମାଆ ‘, ଚାରି ବର୍ଷର ନିଷ୍ପାପ ଶିଶୁ ପ୍ରତିଦିନ ପଚାରୁଛି ପ୍ରଶ୍ନ, ବଙ୍ଗଳାଦେଶରେ ଇସଲାମୀ କଟ୍ଟରପନ୍ଥୀ ମାନେ ପିଟି ପିଟି ମାରି ଦେଇଥିଲେ

The Independence:Unending-violence-agaist-Hindus-in-Bangladesh

ବଙ୍ଗଳାଦେଶରେ ଜାରୀ ରହିଛି ହିନ୍ଦୁ, ହିନ୍ଦୁ ମନ୍ଦିର ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ,ନୋଆଖାଲୀ ପରେ ଏବେ ଫେଣିରେ ହିନ୍ଦୁ ମନ୍ଦିର ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କଲେ ଇସଲାମୀ ଭୀଡ ହିନ୍ଦୁଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ପ୍ରତିବାଦରେ ବଙ୍ଗଳାଦେଶରେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ହିନ୍ଦୁ ମାନଙ୍କର ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ

The Independence:soyeb-aftab-aiims-delhi-make-mockery-of-ramayan-video-neet

ରାଉରକେଲାର ଶୋଏବ ଅଫତାବଙ୍କ କୁତ୍ସିତ ମାନସିକତା, ଓଡିଶାକୁ କଲେ ଲଜ୍ଜିତ,ରାମାୟଣ ଉପରେ ସ୍ତରହୀନ ଶୋ ଜରିଆରେ ଧାର୍ମିକ ଭାବନା ଉପରେ କୁଠାରାଘାତ, ବିବାଦ ଘନେଇବା ପରେ କ୍ଷମା ମାଗିଲା ଏମ୍ସ ଛାତ୍ର ସଂଘ

The Independence:LARGE-SCALE-VIOLENCE-AGAINST-HINDUS-IN-BANGLADESH

ବଙ୍ଗଳାଦେଶରେ ଦୁର୍ଗାପୁଜା ଅବସରରେ ହିନ୍ଦୁ ମାନଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ସଂଗଠିତ ଆକ୍ରମଣ, ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ ଓ ଫଟୋ, ମାନବିକ ଅଧିକାରର ଠିକାଦାର ମାନେ ନିଗୋଢ ନିଦରେ

The Independence:bangladesh-muslim-mob-sabotage-durga-puja-navaratri-pandal-in-comilla-nanua-dighi-quran-insult-rumour

ମିଥ୍ୟା ପ୍ରଚାର ପରେ ବଙ୍ଗଳାଦେଶରେ ମୁସଲମାନ ଭୀଡ କଲା ଦୂର୍ଗା ପୂଜା ମଣ୍ଡପ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ, ଭାଙ୍ଗିଲେ ମା ଦୁର୍ଗାଙ୍କ ମୂର୍ତି

The Independence:two-daughters-and-two-young-sisters-shyam-sunder-nishad-family-broken-lakhimpur-kheri-violence

ଦୁଇ ଛୋଟ ଝିଅ ବାପା-ବାପା କହି କାନ୍ଦୁଛନ୍ତି, ବୃଦ୍ଧ ପିତାଙ୍କ ଲୁହ ବନ୍ଦ ହେଉ ନାହିଁ, ବିଜେପି କର୍ମୀ ଶ୍ୟାମ ସୁନ୍ଦର ନିଷାଦଙ୍କ ପରିବାରର କଥା, ଚାଷୀ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ ମାନେ ପିଟି ପିଟି ମାରି ଦେଇଥିଲେ ଶ୍ୟାମସୁନ୍ଦରଙ୍କୁ

The Independence:Odisha-Government-Decision-to-auction-cow-from-Gosala

ଗାଈ କଣ ଭଙ୍ଗା ବସ ନା ପୁରୁଣା ଲୁହା ଯେ ସରକାର ଏହାକୁ ନିଲାମ କରିବେ? ଗାଈ କେବଳ ଏକ ପଶୁ ନୁହେଁ ବଂର ଏହା ହେଉଛି କୋଟି କୋଟି ହିନ୍ଦୁମାନଙ୍କର ପୁଜ୍ୟ

The Independence:Our-aim-is-to-convert-the-whole-world-in-to-Islam-says-Lal-Masjids-maulana

ସମ୍ପୂର୍ଣ ବିଶ୍ୱକୁ ଇସଲାମରେ ମତାନ୍ତରିତ କରିବା ମୋର ଲକ୍ଷ୍ୟ – ଲାଲ ମସଜିଦର ମୌଲାନା ଅବଦୁଲ ଅଜିଜ